Ozon to niebieskawy gaz który jest stosunkowo niestałym alotropem tlenu. Występuje w naturze w powłoce ochraniającej w atmosferze ziemskiej, pochłaniając szkodliwe promieniowanie UV. Tak, tak wszyscy słyszeliśmy o dziurze ozonowej. Ozon może być korzystny dla problemów z włosami i skórą głowy. Terapia ozonowa włosów to zabieg na włosy, który przekształca tlen (O2) w ozon (O3), który następnie przenika do włosów i wzmacnia mieszki włosowe.

Taki proces leczenia, rekonstrukcji włosów stosujemy głównie na problemy takie jak

wypadanie włosów,
łamanie włosów,
łupież,
przedwczesne siwienie.

6 KORZYŚCI Z TERAPI OZONOWEJ WŁOSÓW I SKÓRY GŁOWY:

terapia ozonowa włosów – obraz 2783 300×203 – Terapia Ozonowa Włosów1. OGRANICZA UTRATĘ WŁOSÓW

Wypadanie lub opadanie włosów może być wynikiem wielu czynników, w tym również naturalnego starzenia się, zmian hormonalnych, złej diety czy różnych chorób i infekcji. Nie można nie wspomnieć o uwarunkowaniach genetycznych czy pozostałych czynnikach takich jak zanieczyszczenie środowiska lub stres. Leczenie ozonem zmniejsza wypadanie włosów poprzez infuzje włosów rozpuszczalnymi w wodzie cząsteczkami O3, które stymulują produkcję komórek włosowych. Ozon wzmacnia małe naczynia krwionośne otaczające mieszek włosowy wzmacniając je, poprawiając krążenie krwi, która poprawia dostarczanie składników odżywczych do włosów i skóry głowy. Wszystkie te czynniki mogą zatrzymywać niekontrolowane wypadanie włosów.

2.WALKA Z ŁUPIEŻEM

Łupież, niezakaźny stan skóry głowy, charakteryzuje się silnym świądem i łuszczeniem się na skórze głowy. Wszycy wiem jaki to kłopotliwy problem, Ozon może stabilizować skórę głowy dzięki silnemu działaniu bakteriobójczemu. Ta wyjątkowa pielęgnacja włosów zabija bakterie i grzyby bez negatywnego wpływu na stan skóry głowy i włosów, bez podrażnień i do tego przyjemnie pachnąc 🙂 .

3. ZWIĘKSZA OBJĘTOŚĆ I GĘSTOŚĆ WŁOSÓW

Ozon dodaje włosom objętości i gęstości. Terapia ozonowa włosów naprawia i rekonstruuje włosy, leczy i eliminuje problem rozdwajających się końcówek, ogranicza puszenie sie włosów i jest korzystna dla cienkich i delikatnych włosów. Wiele osób, które zostały poddane takiemu leczeniu, jest również świadkiem wyraźnej poprawy tempa wzrostu włosów. Ożywiając mieszki włosowe terapia ozonowa powoduje że włosy stają się silniejsze i zdecydowanie zwiększają swoją objętość.

4. OCHRONA WŁOSÓW PO KOLORYZACJI

Wielokrotne farbowanie włosów może spowodować, że włosy staną się suche i łamliwe. Suche, kędzierzawe włosy są podatne na łamanie i przerzedzanie. Terapia ozonowa przychodzi tu z pomocą ratując suche, zniszczone włosy poprzez zatrzymanie wody w łodydze włosa. Ten wyjątkowy zabieg odżywia włos, nadając włosom miękki i lśniący wygląd. Jest polecany dla włosów farbowanych, ponieważ peptony wzmacniają wiązania między włosem a pigmentem zawartym w farbie przez co przyczyniają się znacząco do ochrony koloru włosów.

5. POPRAWIA UKRWIENIE SKÓRY GŁOWY

Interesującym aspektem terapii ozonowej jest to, że ozon zwiększa dopływ krwi do skóry głowy. Poprawa przepływu krwi do skóry głowy, wspomaga wzrost nowych mieszków włosowych co oczywiście objawia się ogólnym zwiększeniem wzrostu włosów. Prawidłowe ukrwienie skóry głowy może również pomóc w walce z zakażenia skóry oraz różnymi drobnoustrojami.

6. ZAPOBIEGA PRZEDWCZESNEMU SIWIENIU

Jedną z głównych przyczyn przedwczesnego siwienia włosów jest słaba podaż składników odżywczych do mieszka włosowego. Terapia ozonowa włosów może zwiększyć szybkość wchłaniania składników odżywczych przez mieszek włosowy. Powoduje bezposrednio zachowanie naturalnego koloru włosów i zapobiega przedwczesnemu siwieniu.

Salon Fryzjerski Planeta Urody oferuje terapię ozonową włosów i skóry głowy. Ta forma terapii jest szeroko stosowana i doceniona w całej Europie.

Fryzjer Sieradz tel 794 722 215

Leave a Reply