Ozonowanie włosów

Terapia ozonowa coraz częściej jest używana w salonach fryzjerskich i kosmetycznych. Jej główne zadanie to odbudowa włosów oraz ich intensywne nawilżenie i głębokie odżywienie.

Ozonowa terapia parowa szczególnie zalecana jest do regeneracji włosów zniszczonych, suchych, łamliwych, porowatych, włosów pozbawionych naturalnego blasku. Potęguje efekt używanych kosmetyków do włosów takich jak: odżywki do włosów , maski do włosów czy ampułki do włosów . Jej działanie polega na wykorzystaniu ciepła, które pozwala rozchylić łuski włosów.

W profesjonalnym salonie fryzjerskim dzięki takiemu urządzeniu jak sauna na włosy możesz skorzystać z terapii ozonowej, która pomoże Twoim włosom odzyskać dawną formę.

Dzięki terapi ozonowania włosy odzyskują blaski i miękkość, a skóra jest optymalnie dotleniona i odżywiona. Ozon rozpuszcza parabeny i silikony ze standardowych szamponów, które zaklejają cebulkę włosa, przez co nie może być odpowiednio dotleniona oraz oczyszczona z grzybów i innych drobnoustrojów. Dzięki temu włosy mniej wypadają. Ozon jest jednym z najsilniejszych środków odkażających i utleniaczy. Zabija bakterii E.coli, Listeria, Salmonella, Giardia i Cryptosporidium skuteczniej niż konwencjonalne środki dezynfekcyjne, jak chlor. W rzeczywistości, ozon zabija E.coli ponad 3000 razy szybciej niż chlor.

Terapia ozonowa dla włosów – na czym polega?

Przed zabiegiem ozonowania włosy są dokładnie myte. Chodzi o to, aby usunąć z ich powierzchni wszelkie zanieczyszczenia, martwy naskórek oraz resztki kosmetyków do stylizacji. Po myciu na włosy nakłada się odpowiednie kosmetyki regeneracyjne. Fryzjer włos po włosie rozprowadza na zniszczonych włosach ampułkę regenerującą lub przeznaczoną pod saunę maskę do włosów, które łatwo wnikają w strukturę włosa. Długie włosy zostają upięte specjalną klamrą, w dalszej kolejności można zasiąść pod sauną. Sam zabieg będzie skuteczny dopiero wtedy, gdy fryzjer odpowiednio przygotuje klientkę. Chodzi przede wszystkim o dokładne umycie włosów – zwykle robi się to dwukrotnie.

W czasie zabiegu ozonowania włosy pokryte są ciepłą parą, dzięki czemu kosmetyk do pielęgnacji może wniknąć głęboko w każde pasmo. Składniki odżywcze są szybko i skutecznie wchłaniane od wewnątrz, co znacznie przyspiesza czas regeneracji. Ciepła para pomaga otworzyć łuski włosów, które mogą łatwiej wchłaniać składniki odżywcze. W rezultacie Twoja sucha skóra głowy zostanie nawilżona od wewnątrz, a jednocześnie przyspieszy się jej regeneracja. Zabieg pomaga zregenerować naturalną produkcję sebum, otwierając pory w skórze głowy oczyszcza skórę, dzięki czemu pozostaje ona nawilżona i zdrowa.

Terapia Ozonowa – ile trwa?

Terapia ozonowa trwa około 20 minut. Zaraz po zabiegu włosy płukane są na przemian wodą ciepłą i zimną, co ma na celu zamknięcie ich łusek. Podsumowując, terapia ozonowa to innowacyjne i skuteczne rozwiązanie problemu zniszczonych włosów. Z pewnością warto ją przetestować i przekonać się, jak fantastycznie wpływa na ich kondycję.

6 KORZYŚCI Z TERAPI OZONOWEJ WŁOSÓW I SKÓRY GŁOWY:

1. OZONOWANIE WŁOSÓW OGRANICZA UTRATĘ WŁOSÓW

Wypadanie lub opadanie włosów może być wynikiem wielu czynników, w tym również naturalnego starzenia się, zmian hormonalnych, złej diety czy różnych chorób i infekcji. Nie można nie wspomnieć o uwarunkowaniach genetycznych czy pozostałych czynnikach takich jak zanieczyszczenie środowiska lub stres. Leczenie ozonem zmniejsza wypadanie włosów poprzez infuzje włosów rozpuszczalnymi w wodzie cząsteczkami O3, które stymulują produkcję komórek włosowych. Ozon wzmacnia małe naczynia krwionośne otaczające mieszek włosowy wzmacniając je, poprawiając krążenie krwi, która poprawia dostarczanie składników odżywczych do włosów i skóry głowy. Wszystkie te czynniki mogą zatrzymywać niekontrolowane wypadanie włosów.

2.WALKA Z ŁUPIEŻEM – KOLEJNA ZALETA TERAPII OZONOWEJ

Łupież, niezakaźny stan skóry głowy, charakteryzuje się silnym świądem i łuszczeniem się na skórze głowy. Wszycy wiem jaki to kłopotliwy problem, Ozon może stabilizować skórę głowy dzięki silnemu działaniu bakteriobójczemu. Ta wyjątkowa pielęgnacja włosów zabija bakterie i grzyby bez negatywnego wpływu na stan skóry głowy i włosów, bez podrażnień i do tego przyjemnie pachnąc  .

3.OZONOWANIE WŁOSÓW ZWIĘKSZA OBJĘTOŚĆ I GĘSTOŚĆ WŁOSÓW

Ozon dodaje włosom objętości i gęstości. Terapia ozonowa włosów naprawia i rekonstruuje włosy, leczy i eliminuje problem rozdwajających się końcówek, ogranicza puszenie sie włosów i jest korzystna dla cienkich i delikatnych włosów. Wiele osób, które zostały poddane takiemu leczeniu, jest również świadkiem wyraźnej poprawy tempa wzrostu włosów. Ożywiając mieszki włosowe terapia ozonowa powoduje że włosy stają się silniejsze i zdecydowanie zwiększają swoją objętość. Po regularnych sesjach z zastosowaniem ozonu włosy rosną bardziej gęsto i stają się grubsze.

4. OCHRONA WŁOSÓW PO KOLORYZACJI KOLEJNA ZALETA STOSOWANIA SAUNY OZONOWEJ

Wielokrotne farbowanie włosów może spowodować, że włosy staną się suche i łamliwe. Suche, kędzierzawe włosy są podatne na łamanie i przerzedzanie. Terapia ozonowa przychodzi tu z pomocą ratując suche, zniszczone włosy poprzez zatrzymanie wody w łodydze włosa. Ten wyjątkowy zabieg odżywia włos, nadając włosom miękki i lśniący wygląd. Jest polecany dla włosów farbowanych, ponieważ peptony wzmacniają wiązania między włosem a pigmentem zawartym w farbie przez co przyczyniają się znacząco do ochrony koloru włosów. Ozonwanie włosów bardzo efektywnie regeneruje suche włosy.

5. OZONOWANIE POPRAWIA UKRWIENIE SKÓRY GŁOWY

Interesującym aspektem terapii ozonowej jest to, że ozon zwiększa dopływ krwi do skóry głowy. Poprawa przepływu krwi do skóry głowy, wspomaga wzrost nowych mieszków włosowych co oczywiście objawia się ogólnym zwiększeniem wzrostu włosów. Prawidłowe ukrwienie skóry głowy może również pomóc w walce z zakażenia skóry oraz różnymi drobnoustrojami.

6. TRAKTOWANIE WŁOSÓW OZONEM ZAPOBIEGA PRZEDWCZESNEMU SIWIENIU

Jedną z głównych przyczyn przedwczesnego siwienia włosów jest słaba podaż składników odżywczych do mieszka włosowego. Terapia ozonowa włosów może zwiększyć szybkość wchłaniania składników odżywczych przez mieszek włosowy. Powoduje bezposrednio zachowanie naturalnego koloru włosów i zapobiega przedwczesnemu siwieniu.

Leave a Reply